WIĘCEJ - Impact Audience

PUBLIKACJE

Mamy na koncie kilka publikacji książkowych (zarówno po polsku, jak i po angielsku). Nasze publikacje były pierwszymi w Polsce na temat koncepcji audience development.

Wspólnie z Magazynem Purpose stworzyliśmy_łyśmy też dwa wydania w całości poświęcone audience development. Można znaleźć tam teksty napisane zarówno przez osoby z naszego zespołu, autorstwa osób reprezentujących organizacje, z którymi mieliśmy_łyśmy okazję współpracować, jak i dziennikarzy_rki branżowe. To mieszanka narzędzi, wywiadów, refleksji oraz tzw. dobrych praktyk.

Budowanie publiczności, Magazyn Purpose nr. 78, grudzień 2013. Dostępny pod linkiem: https://purpose.com.pl/numery_archiwalne/mag-nr_78/

Budowanie publiczności w praktyce, Magazyn Purpose nr. 81, grudzień 2016. Dostępny pod linkiem: https://purpose.com.pl/numery_archiwalne/mag-nr_81/

Chętnie (i dość regularnie) piszemy też na zaproszenie innych. Czasem praktycznie, a czasem naukowo.

O wszystkich nowych publikacjach będziemy informować na bieżąco w naszej CZYTELNI.

Nasza ostatnia publikacja jest dostępna jedynie w języku angielskim. Jest ona podsumowaniem pierwszych kilku lat współpracy z Europejską Stolicą Kultury Kaunas 2022. Znalazły się w niej zarówno teksty dot. procesów i działań pojedynczych organizacji (przykłady oraz wskazówki i narzędzia przydatne w ich prowadzeniu), jak i artykuły odnoszące się do audience development w kontekście Europejskich Stolic Kultury, a także w kontekście dostępności. Chcesz poczytać?
"The audience is the source of happiness. Audience Development in the context of European Capitals of Culture.".EDUKACJA

Jako, że w naszym zespole są akademicy_czki, wiele z nas stale (i gościnnie też) prowadzi zajęcia na uczelniach - zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Natomiast jako Fundacja stale współpracujemy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (IKP UW). To właśnie IKP w 2014 roku po raz pierwszy wprowadził do programu studiów koncepcję audience development.

Od lat też współpracujemy z IKP oraz Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach Studiów Podyplomowych Pedagogika Teatru, gdzie w ramach zajęć pt. Planowanie Projektu staramy się pokazywać projekt w szerszym kontekście długoterminowego procesu strategicznego i pracy z publicznością.

Głównym powodem naszego zaangażowania w ten projekt są niesamowici ludzie, z którymi mamy okazję spędzać cały semestr każdego roku.

Stopka

Zamknij